Zákaznická linka: +420 602 551 244 ( 8:00 - 16:00 hod.)

Vichy 25% sleva Dny MarianneStérimary v akci na lékárně AVE
Nuxe zázračný olej 30 ml zdarmaAvene Trixera novinka za akční ceny
Menu
Doprava nad 1 999,- ZDARMA
pro zlatý účet nad 1 399,-
Online platby
Benefity platby
2 700 výdejních míst
69,- za balík na poštu

Co nesmí chybět v lékárničce nejen na dovolenou?

Sepsali jsme pro Vás pár rad a tipů na vybavení lékárničky nejen na dovolenou, ale i pro domácnost. Každý, kdo chce mít lékárničku správně vybavenou, si může přečíst naše doporučení.

Co nesmí chybět v lékárničce nejen na dovolenou?

V první řadě si musíme stanovit, na co je lékárnička určena a kdo ji může potřebovat. Pokud máte v rodině děti, je nutné ji doplnit o produkty, které jsou určeny právě dětem.

Co však nesmí v žádné správné lékárničce chybět je kvalitní a účinná dezinfekce.

Venku krásně svítí sluníčko a všechny nás láká ven do přírody za dobrodružstvím. Hlavně maminky s dětmi tráví venku většinu dne a i při sebevětší opatrnosti dochází k drobným poraněním. Je důležité tato malá škrábnutí, odření, štípnutí, či kousnutí nepodceňovat a věnovat jim náležitou pozornost a důkladně je ošetřit a vyčistit. Vhodnou volbou je Dettol 0,2% antiseptický sprej. Výhodou antiseptického spreje Dettol je, že při jeho použití rána nepálí a neštípe. Neobsahuje totiž jód, nebarví a je bez nepříjemného zápachu. Dětem nevadí, protože jim ošetření rány nezpůsobuje další bolest. Nejen děti jsou však vystavené poraněním, ale i domácí kutilové či šikovné kuchařky se mohou poranit. Proto je dobré mít v každé správné lékárničce Dettol 0,2% antiseptický sprej na čištění čerstvých drobných ran. I dospělí určitě ocení jeho šetrnost během ošetření – určitě si každý z nás z mladí pamatuje klasické dezinfekce, které pálily a štípaly. Tomu se můžeme s Dettolem vyhnout!

Dezinfekci si nesmíme také zapomenout přibalit do kufru pokud cestujeme. Během cest je důležité mít ji po ruce. Dettol 0,2% antiseptický sprej má praktické a přenosné balení ve spreji. Vejde se tak do každé malé lékárničky.

Dále bychom neměli zapomínat na důkladnou prevenci před infekčními nemocemi. Základním ale bohužel často opomíjeným preventivním opatřením je hygiena rukou. Na základě rozsáhlých průzkumů si 37 % lidí nemyje ruce po kýchnutí a zakašlání, 27 % lidí si nemyje ruce po styku se zvířetem, 10 % dotázaných jí se špinavýma rukama, 7 % lidí si nikdy nemyje ruce po použití toalety. Zvláště na místech s vysokou koncentrací a pohybem lidí je mytí rukou nezbytnou součástí každodenního života.

Co si počít v případě, že není poblíž tekoucí voda a mýdlo? Právě pro tyto momenty Dettol vyvinul vysoce účinný přípravek - Dettol antibakteriální gel na ruce.* Svou funkčností se plně vyrovná tekutým antibakteriálním mýdlům a jeho aplikace vždy, kdy není možné omytí rukou mýdlem a vodou, zajistí vysokou prevenci před přenosnými nemocemi. Jeho předností je nejen optimální velikost balení, ale i přesný aplikátor. Příruční 50ml balení se vejde do každé tašky, kabelky, či přímo do kapsy.

Dettol 0,2% antiseptický sprej je lék k vnějšímu použití. Kožní podání. Obsahuje benzalconii chloridum. Před použitím léku si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. O případných rizikách a nežádoucích účincích se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

*Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

Dalším nezbytným vybavením jsou přípravky, které pomáhají od bolesti jako např. Voltaren nebo Ibalgin. Když Vás trápí kromě bolesti i horečka, tak je dobré mít po ruce Paralen nebo Panadol. V případě zažívacích problémů byste si měli pořídit Imodium nebo např. Hylak Forte, případně i Smecta. Pokud se pohybujete hodně v přírodě a na sluníčku, tak si lékárničku vybavte i přípravkem proti sluneční alergii nebo štípnutí hmyzem jako je např. Fenistil.

Pro inspiraci navštivte naši kategorii speciálně určenou na dovolenou s dětmi na horách nebo u moře.

Produkty, které by neměly chybět v žádné lékárničce

 
<< zpět na seznam článků

Máte odborný dotaz?

Zeptejte se našich farmaceutů
Využijte naši online poradnu

Odběr novinek

Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, tel. +420 272 185 111, www.sukl.cz
Hlášení nežádoucích účinků

© Lékárna AVE 2017
Všechna práva vyhrazena

Naše pobočky

Šumperk - Krátká 2
Zábřeh - Žižkova 14
Olomouc - Tř. Kosmonautů 29
OC Breda Opava
Uničov - Masarykovo nám. 33

Ověření legálního provozu E-shopu

Užívejte léčivé přípravky pouze tehdy, pokud pociťujete příznaky, pro které jsou určené, a po konzultaci s lékařem nebo lékárníkem. Účelem tohoto materiálu není zvýšení spotřeby, výdeje nebo předepisování léčivých přípravků. Nenabádáme Vás k nevhodnému, nepřiměřenému nebo neopodstatněnému užívání léků. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinky a použití léků konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.