Irbis Čekanka osladí i dodá vlákninu

Sladidla dokážou omezit či zcela nahradit cukr v jídelníčku. To má řadu přínosů, mezi které patří i snížení energetického příjmu.Nové sladidlo Irbis Čekanka ale přidává také další benefit – obohacení jídelníčku o příjem rozpustné vlákniny, která má příznivý vliv na trávicí soustavu.

 

Irbis Čekanka je přírodního původu, protože sladidlo je získané z listů stévie a doplněné prebiotickou rozpustnou vlákninou z kořene čekanky.
 Jedna lžička sladidla osladí stejně jako lžička cukru, ale s menší energetickou hodnotou (29 kJ/7 kcal). 
Potěší také příjemná sladká chuť a výborná rozpustnost, která umožní sladidlo využít k přímému slazení teplých i studených nápojů nebo k dochucení pokrmů, jako jsou třeba jogurty, pudingy, kaše, smoothie a podobně.

 

 

 

 

 

 

Čekanka a rozpustná vláknina
Významnou složku sladidla tvoří vláknina (inulin) z čekanky, která je tělu prospěšná jako prebiotikum. To znamená, že jde o potravu pro tzv. probiotické bakterie osidlující naše trávicí ústrojí a přispívající k jeho správné funkci. Inulin se tak v tlustém střevě stává vítaným substrátem pro střevní mikroflóru, která je pro organizmus velmi důležitá, mimo jiné i z pohledu funkce imunitního systému. Mimo to samozřejmě působí příznivě také na činnost střev – při denním příjmu 12 g inulinu.

 

 

Nové sladidlo Irbis Čekanka vyniká právě vysokým obsahem této probiotické vlákniny a je tak vhodné k obohacení jídelníčku touto důležitou látkou.

Sladidla Irbis
Jedná se o řadu moderních sladidel nabízejí řešení všem, kteří hledají cestu k omezení cukru v jídelníčku. Jejich bonusem je, že zásadně nezvyšují energetickou hodnotu oslazených jídel a nápojů. Sladidla Irbis jsou totiž vysoce sladivá v malém množství – při nižším energetickém příjmu se tak nemusíte vzdávat uspokojení chuti na sladké.

Kromě Irbis Čekanky můžete sáhnout i po Irbis sladidlech ze stévie, sukralózy nebo aspartamu.
Produkty přiřazené k této novince

Články a poradenství

Potřebuji si předtím, než začnu užívat potravinové doplňky, udělat krevní test?

Každé tělo je jiné. Když přijde na d..vlivňuje Váš celkový zdravotní stav.

08 Zář

Znáte Schüsslerovy soli?

Nedostatek minerálů v těle může být ..znovu doplnit pomocí tkáňových solí.

06 Zář

Objevte výhody testování DNA pomocí testů Macromo DNA

Testování DNA: Personalizovaná prevence a optimalizace zdraví.

15 Črv

CESTOVNÍ LÉKÁRNIČKA

I na dovolené je dobré být připraven.. neopomenout při cestě na dovolenou:

13 Črv

Promo akce na lékárnách AVE