UPOZORNĚNÍ NA  ZKRÁCENOU OTEVÍRACÍ DOBU V LÉKÁRNĚ MASARYKOVO NÁDRAŽÍ. V TÝDNU OD 15.8. DO 19.8. TU PRO VÁS BUDEME OD 9:00 DO 17:00 HOD
(
12:00-12:30 POLEDNÍ PAUZA)  DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

MUSTELA - péče o pokožku těch nejmenších

POKOŽKA MIMINEK Kůže jako největší orgán lidského těla má významnou roli - ochranu těla před vnějšími vlivy. Jde o tak zvaný senzorický orgán, který funguje hned od narození dítěte.

O pokožce miminek se říká, že je jemná a krásně sametová. Je však mnohem křehčí a náchylnější než u dospělého. Novorozenecká pokožka nemá plně vyvinutou rohovou vrstvu a kožní film, které společně tvoří ochrannou bariéru kůže. Bariéra se stává účinnou s věkem, vytváří se v období od narození do věku 2 let. Dětská pokožka je proto méně odolná vůči vnějším vlivům a není schopná udržet vlhkost, kterou potřebuje pro správné fungování buněk. Pokožka novorozenců je bohatší než si kdokoliv dokáže představit, protože obsahuje zásoby kmenových buněk, které zůstávají jedinečné po celý život. Jsou nejsilnější právě při narození a umožňují správnou regeneraci pokožky během života.

Proto je třeba pokožku miminek chránit od jejich narození až do věku 2 let, kdy se vyvíjí jejich kožní bariéra.

S ohledem na tyto vědecké poznatky bychom měli používat vhodnou dětskou kosmetiku, která zaručuje:

  • hydrataci
  • chrání kožní barieru
  • chrání kmenové buňky

Toto vše dokáže patentovaná aktivní složka Avocado Perseose® laboratoře Expanscience, která je hlavní aktivní látkou ve všech přípravcích Mustela®. Jde o novou generaci přírodní ingredience, která funguje v dokonalé harmonii s kůží dítěte. Je to extrémně vzácná molekula, která se vyskytuje v méně než 1 % čerstvého avokáda.

Mustela® je renomovaná francouzská značka, která je známá kvalitním výzkumem zejména v oblasti kožního lékařství. Přípravky Mustela® obsahují průměrně až 96 % přírodního složení. Mustela® podléhá standardům ISO 16128 norem, které definují a povolují jednotný výpočet míry přirozenosti jednotlivých složek.

Organické aktivní složky pocházejí z udržitelných zdrojů a získávájí se prostřednictvím odpovědného dodavatelského řetězce, který nezanechává žádný odpad. Navíc jsou všechny hlavní složky certifikované organizací ECOCERT.

Značka Mustela® se nyní pyšní Certifikací B Corporation. B Corp. je vysoce náročná, průkopnická mezinárodní značka, udělovaná společnostem, které vykazují trojnásobný ekonomický, sociální a environmentální výkon a rozvíjí své podniky s pozitivním dopadem na společnost a životní prostředí jako celek.

 

 

Jak poznáte různé typy pokožky novorozenců a miminek?

 
- normální pokožka – pružná, hladká, jemná
- suchá pokožka – hrubá až šupinatá, přechodně nebo stále
- velmi citlivá pokožka – zarudnutí při jakémkoliv podnětu (např. vítr, chlad, tvrdá voda, tření)
- atopická pokožka nebo pokožka se sklonem k atopii – velmi suchá, svědivá se zarudnutím (zvláště v oblasti obličeje, loketních a podkolenních jamkách, na hřbetech ruky, příp. stehnech)

Mustela® se postará o všechny typy dětské pokožky. nabízí ucelenou kosmetickou péči pro všechny.

 

 

Podrážděná a zarudlá pokožka dítěte

Zarudnutí v oblasti zadečku neboli plenková dermatitida, je běžným problémem, ke kterému dochází, například když se pleny třou o pokožku, při průjmech, při změně stravy, růstu zoubků, po agresivním umývání, ale také po překonání infekce atd.

Opruzeninám lze předejít prevencí:

 
- častějším přebalováním
- při každém přebalování vyčistěte pokožku, a to i ve všech záhybech
- poté naneste silnou vrstvu krému určenému na intimní partie dítěte při každém přebalování

Mustela® nabízí přípravek Vitamin Barrier krém, který předchází podrážděné, zarudlé pokožce a přináší úlevu již po první aplikaci. Dlouhodobě napravuje kožní bariéru, účinně chrání a izoluje pokožku od nepříjemných pocitů spojených s vlhkostí a třením plenek. Tento přípravek má ve složení 98 % přírodních látek. Pokud zarudnutí trvá déle než 14 dní, navštivte lékaře.

 

 

Proč je tak důležitá masáž miminka?

Masáž, která je skvělým zdrojem pohody a relaxace vašeho dítěte, lze praktikovat od narození a má řadu blahodárných účinků. Je to také krásný okamžik smyslové interakce mezi vámi a vaším dítětem, díky kterému posilujete pouto mezi vámi!

 
Masáž je prospěšná pro řadu funkcí těla: zlepšuje krevní oběh, uvolňuje svaly a klouby, usnadňuje průchod střevem, uvolňuje stres a podporuje spánek.

 
Masáž je příležitost hloubkově hydratovat a vyživovat pokožku vašeho dítěte: vaše pohyby rukou pomohou oleji plně proniknout do pokožky.

 
Masáž je také skvělým způsobem stimulace psychomotorického a smyslového vývoje: masáží vašemu dítěti mu pomůžete a podpoříte rozvoj jeho motoriky a smyslů.

 
A konečně, masáž je okamžikem interakce a komunikace s vámi. Pravidelná masáž posiluje úzká pouta něhy a intimity, která vás a vaše dítě spojují!

 

 

Jaké přípravky nesmí chybět ve vaši výbavě?

 
Mustela® Vitamin Barrier krém proti opruzeninám

 
Mustela® Masážní olej

 
Mustela® Balzám pro klidnější spánek

 
a jakýkoliv přípravek na mytí od značky Mustela® dle typu pokožky miminka

 
Produkty přiřazené k této novince

Články a poradenství

MUSTELA - péče o pokožku těch nejmenších

POKOŽKA MIMINEK Kůže jako největší ..rý funguje hned od narození dítěte.

28 Črc

Pro spánek Vašich snů

Řešení nespavosti má jméno Lunestil®!

23 Črv

Glutathion – látka tělu vlastní a velmi důležitá, ale přitom pro většinu z nás neznámá.

Glutathion – látka tělu vlastní a ve.. nám tato látka pomoci i s COVID-19?

06 Črv

Jak na bolest v krku, chrapot či dráždění ke kašli?

HYDRO PASTILKY – 1 ŘEŠENÍ NA VÍCE PROBLÉMŮ

30 Kvě