Trápí Vás bodavá bolest, píchání, brnění a mravenčení v rukou a nohou?

Omezuje Vás to v každodenním životě? Zhoršují se tyto příznaky v noci?

Omezte příznaky, ne aktivity se svými blízkými.

 


Všichni poznáváme svět prostřednictvím nervového systému: sítě nervových buněk, která přenáší a zpracovává signály mezi mozkem a dalšími částmi těla. Díky komplexní nervové soustavě jsme schopni vykonávat různé činnosti, třeba se procházet, vařit nebo dělat něco společně s našimi blízkými. Někdy ale nejsme schopni dělat je tak, jak jsme bývali zvyklí.

Nervový systém se skládá ze dvou hlavních částí: centrální nervový systém (mozek a mícha) a periferní nervový systém (nervová vlákna, která slouží jako síť pro vysílání a přijímání signálů mezi ostatními částmi těla a centrálním nervovým systémem). Pokud se poškodí nervová vlákna, která tvoří periferní nervový systém, může dojít k narušení přenosu signálů.

Představte si, že jsou vaše nervy elektrické kabely, které přenáší signály po celém těle. Pokud se kabely poškodí, dojde k narušení toku elektřiny, případně by mohlo dojít i ke zkratu. Podobná situace se může stát také s vašimi nervy – a to pak způsobuje příznaky jako je například zvýšená nebo snížená citlivost na tlak, teplotu a bolest v horních končetinách, rukou, chodidlech nebo dolních končetinách, znecitlivění, brnění či svalová slabost.. Jednou z příčin špatného funkování periferních nervů může být i nedostatek vitaminů skupiny B, tzv. neurotropních vitaminů.

 

Co jsou to neurotropní vitaminy skupiny B?

Vitaminy B1, B6 a B12 jsou nezbytné pro udržení zdravých nervů a pro jejich správné fungování. Různým mechanismem se podílí na funkci, ale i ochraně a regeneraci nervového systému. Působí ve vzájemné synergii – vzájemně se tedy podporují v péči o naše nervy.

Snížená citlivost, brnění nebo mravenčení* v rukou a nohou mohou opravdu znepříjemnit každý den. Udržet či uchopovat drobné předměty, najít rovnováhu nebo vnímat strukturu či teplotu věcí se najednou může stát obtížným. Neznamená to však, že bychom museli přestat být aktivní. Důležité je odhalit příčinu tohoto problému, kterou často bývá nedostatek vitaminů B v našem těle.

Nedostatek vitaminů skupiny B v těle může souviset s věkem, životním stylem nebo některými léky, které užíváme.

Také proces stárnutí ovlivňuje vstřebávání, transport a metabolismus vitaminů skupiny B.

Správná diagnostika a léčba příčin a příznaků nedostatku vitaminů B vám mohou pomoci užívat si život se zdravějšími nervy. Je však důležité najít zahájit léčbu včas. Pokud se tak léčba včas nezahájí, poškození nervových vláken může být i nevratné (v případě že je poškozeno více než 50 % nervových vláken).

 

Časté příčiny nedostatku vitaminů skupiny B v těle:

 
- poruchy vstřebávání,
- některá onemocnění trávicího traktu (např. gastridita, celiakie, syndrom dráždivého tračníku, idiopatické střevní záněty - Crohnova choroba a ulcerózní kolitida),
- diabetes - je známo, že v důsledku léčby diabetu 2. typu, se může vyskytnout a projevit nedostatek vitaminu B12, 
- alternativní stravovací návyky bez dostatečně pestré a vyvážené stravy.

 
 

 
Dostatečný příjem kombinace neurotropních vitaminů B1, B6 a B12 ze stravy je proto podstatný, abychom zamezili případnému výskytu projevů spojených s jejich, jako jsou snížená citlivost, brnění a mravenčení*.

 


*jako příznaky nedostatku vitaminů B v těle
Produkty přiřazené k této novince

Články a poradenství

CESTOVNÍ LÉKÁRNIČKA

I na dovolené je dobré být připraven.. neopomenout při cestě na dovolenou:

11 Črv

Žlutá řada od WALMARKU

Hledáte kvalitní doplňky stravy s dl..nejcennější co máte, o Vaše zdraví!

06 Kvě

Trápí Vás bodavá bolest, píchání, brnění a mravenčení v rukou a nohou?

Omezuje Vás to v každodenním životě? Zhoršují se tyto příznaky v noci?

23 Dub

Glutathion – látka tělu vlastní a velmi důležitá, ale přitom pro většinu z nás neznámá.

Glutathion – látka tělu vlastní a ve.. nám tato látka pomoci i s COVID-19?

19 Bře

Promo akce na lékárnách AVE

Dermoporadenství v červnu

   

Srdečně Vás zveme na bezplatné poradenství a diagnostiku pleti.


Naše dermoporadkyně Natálie Vám poradí nejen s výběrem vhodné péče přímo pro Vás, ale pomocí speciálního přístroje Vám provede i diagnostiku pleti a navíc se s Vámi podělí o své beauty tipy.

 

Kdy a kam mohu přijít? 

 

pondělí   10.6..2024   9:00-15:00  Zábřeh, Školská 15

pondělí    17.6.2024   9:00 - 15:00 Šumperk

pondělí     24.6.2024   9:00 - 15:00 Bruntál

Speciální akce zaměřená na luxusní péči Institut Esthederm proběhne 19.6.2024 ve Frýdlantě nad Ostravicí. 

 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu :-)

10. Črv - 30. Črv