DOPLŇUJTE HOŘČÍK Z DOBŘE VYUŽITELNÉHO A EKOLOGICKY ŠETRNÉHO ZDROJE

Hořčík neboli magnesium je nesmírně důležitou minerální látkou. V našem organismu vstupuje hořčík do stovky různých reakcí, které ovlivňuje. Nepřekvapí proto, že úřad Evropské unie přiznává magnesiu řadu benefitů.

 

Možná vás ale překvapí, že až třetina české populace nemá hořčíku dostatek. Proto mohou pomoci i doplňky stravy – třeba Vitar EKO Hořčík s biologicky dobře dostupným zdrojem magnezia, navíc v ekologicky šetrných obalech.

Abyste měli představu, s čím vším hořčík vašemu tělu pomáhá, vyjmenujeme si hned na začátku jeho přínosy. Přesně tak, jak je uvádějí tzv. zdravotní tvrzení Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA). Podle nich hořčík přispívá:

 
- ke snížení míry únavy a vyčerpání
- k elektrolytické rovnováze
- ke správnému energetickému metabolismu
- ke správné činnosti svalů a nervové soustavy
- ke správné syntéze bílkovin a podílí se na procesu dělení buněk
- ke správné psychické činnosti

 

Hořčík – prvek života

Hořčík se podílí dohromady na téměř třech stovkách reakcí v organizmu, a tak není divu, že se mu říká „prvek života“. Doporučená denní dávka hořčíku daná vyhláškou je 375 mg. Jeho potřeba ale zároveň roste například u sportovců, těhotných žen nebo s přibývajícím věkem. A podle studií až třetina Čechů trpí nedostatkem hořčíku, což s sebou nese i další problém zmiňovaný Státním zdravotním ústavem – nedostatek hořčíku snižuje využití neméně důležitého vitaminu D.

Zdroje hořčíku

Pokud se ptáte, kde hořčík brát, máme pro vás pár tipů. Magnezium najdete například v luštěninách, ořechách a semenech nebo ovesných vločkách. Jeho zdrojem jsou i datle, fíky, sušené meruňky nebo banány. Vynechávat byste neměli ani listovou zeleninu, protože hořčík je součástí chlorofylu – zeleného rostlinného barviva.

Pamatujte ale i na to, že vstřebatelnost hořčíku z potravin není zdaleka stoprocentní. Běžně se udává, že využít dokážeme jen kolem 30 procent. Proto se vyplatí sáhnut po dobře využitelných zdrojích magnezia i u doplňků stravy.

Dobře vstřebatelný, tzv. biologicky aktivní, je hořčík například ve formě Aquaminu, který je získáván z moře. Jde o přírodní multiminerální komplex pocházející z mineralizovaných mořských řas a najdete ho třeba ve Vitar EKO Hořčíku. V tomto doplňku stravy od VITARu, tradičního českého výrobce vitaminů, doprovází hořčík i vitamin B6 přispívající například ke správnému energetickému metabolizmu.

Vitar EKO Friendly řada

Nová řada doplňků stravy v ekologicky šetrných obalech klade důraz nejen na kvalitu, ale také na ekologickou udržitelnost. Produkty řady Vitar EKO Friendly jsou baleny tak, aby zanechávaly co nejmenší uhlíkovou stopu a šetřily tak naši planetu při výrobě i po následné spotřebě.

Krabička je vyrobena ze 100% recyklovatelného materiálu s použitím ekologicky šetrných barev. Kapsle jsou vyrobeny z rostlinné celulózy a uloženy do sáčků z ekologicky šetrného materiálu, které nahradily klasické blistry. Díky dřevěným kolíčkům jsou stále uzavíratelné. To vše dělá z řady Vitar EKO Friendly výjimečný projekt v oblasti doplňků stravy.

 
Produkty přiřazené k této novince

Články a poradenství

Novinka pro váš nervový systém, psychiku a emocionální rovnováhu

Zapomínáte, kde jste si položili klí.., že stres na vás zanechal následky.

19 Zář

Lékárny AVE startují spolupráci s kurýrní službou WOLT

Na online nákupy jsme si již zvykli .. klienty v mnoha případech klíčová.

12 Zář

Blahodárné účinky aromaterapie

Aromaterapie doslova znamená „léčba ..ivní emoce a uvolní napětí i u dětí.

01 Zář

Magnesium! Velký pomocník v běžném životě, díky kterému naše tělo může bez problému fungovat.

Magnesium neboli hořčík je pro naše ..pracuje na mnoha dalších činnostech.

26 Srp

Promo akce na lékárnách AVE

Analýza vlasů s Revalidem

   

Srdečně Vás zveme na bezplatné poradenství a vyšetření vlasové pokožky hlavy pomocí speciální diagnostické Microcamery®. Celá akce je pod záštitou švýcarské značky Revalid®, která se specializuje na vlasovou kosmetiku a přípravky proti vypadávání vlasů.


Cílem jsou zdravé, krásné a silné vlasy.

Co vše se dozvíte?

  • jaký je stav vašich vlasů
  • jak je na tom vaše pokožka hlavy
  • jakou máte hustotu vlasů
  • jakou optimální vlasovou péči zvolit

Kdy a kam mohu přijít? 

 středa   14.9..2022    11:00 -17:00    Brno, Komárov

 čtvrtek 15.9. 2022    10:00 - 16:00   Bohumín

 středa 12.10.2022      10:00 - 16:00 Brno, Kobližná

 úterý 18.10.2022       10:00-16:00  Opava

 

Těšíme se na Vaši návštěvu :-)

01. Zář - 18. Říj