Betakaroten a jeho význam pro tělo

Betakaroten je nejznámější z 50 karotenoidů, které mají aktivitu provitaminu A. Absorbce beta karotenu probíhá v tenkém střevě. Množství absorbovaného betakarotenu ovlivňují různé faktory, zejména množství tuků a bílkovin. β-Karoten v lidském těle funguje jako antioxidant a jako prekurzor vitaminu A.

Samotný beta-karoten je důležitý antioxidant, což znamená, že chrání náš organizmus před působením škodlivých volných radikálů. Ty poškozují tělesné buňky včetně těch kožních, boj proti radikálům je tak rozhodně přínosný, chceme-li mít i pokožku zdravou a v pořádku.


Mezi nejbohatší přirozené zdroje beta-karotenu patří mrkev, brokolice, kapusta, špenát, hrášek, řeřicha, mango, papája, meruňky, nektarinky a broskve. Nalézt ho můžeme i v živočišných produktech, například ve žloutcích, másle, ale také třeba v rybách, jako je losos. Ve všech přirozených zdrojích je beta-karoten přítomen ve dvou různých (prostorově rozdílně uspořádaných molekul) formách.

Synteticky je vyráběna nejčastěji jen jedna formami, proto neopomíjte přírodní zdroje i když beta-karoten užíváte ve formě doplňků stravy. Toto je důležité zejména u kuřáků, u nichž se názory na bezpečnost dlouhodobého užívání synteticky vyráběného beta-karotenu liší.
Delší podávání vyšších dávek také může vést ke změně barvy kůže do oranžova, které ale při odstranění příčiny bez následku odezní.

Přínosy betakarotenu pro lidský organismus:

  • důležitý zdroj vitamínu A
  • zdroj provitaminu A pro udržování zdravé kůže a normálního vidění v noci a za šera
  • působí jako antioxidant, chrání náš organizmus před působením škodlivých volných radikálů
 


Volné radikály poškozují tělesné buňky včetně těch kožních, boj proti radikálům je tak rozhodně přínosný, chceme-li mít i pokožku zdravou a v pořádku. Betakaroten můžete doplnit do těla i formou doplňků stravy - u nás můžete vybírat z široké nabídky.


Produkty přiřazené k této novince

Články a poradenství

Novinky V DOPRAVĚ

Využijte zaměstnanecké benefity a ne.. místa k vyzvednutí Vašeho balíčku.

05 Črv

Opalovací přípravky za akční ceny

Opalujte se bezpečně... Nyní můžete..árek k nákupu, a to se vyplatí :-)

04 Črv

Betakaroten a jeho význam pro tělo

Betakaroten je nejznámější z 50 karo..idant a jako prekurzor vitaminu A.

04 Črv

Nemůžete usnout? Jdete spát a dlouho se převalujete, než opravdu usnete?

Nemůžete usnout? Jdete spát a dlouho.. Nebo se během noci často budíte?

01 Črv

Promo akce na lékárnách AVE

Poradenství s Biodermou 29.7.

   Zveme Vás ve středu 29.7. na poradenství pleti s Biodermou, které se bude konat v Olomouci od 9:00-15:00. Nejen, že se dozvíte jaké produkty jsou vhodné pro Vaši pleť a užitečné tipy jak je používat, a získáte navíc i dáreček a v rámci řady Photoderm a Hydrabio i 100 Kč slevu na Váš nákup. Těší se na Vás tým lékárny Ave.

01. Črc - 29. Črc

Seznamte se přípravky Cannaderm 21.7. v Olomouci

   Přijďte se seznámit se speciální konopnou kosmetikou značky Cannaderm, která existuje úspěšně již od roku 2002 na českém trhu. K nákupu produktů získáte i dáreček. Akce se koná v úterý 21.7.2020 od 9:00 do 15:00 v Olomouci v lékárně Ave. Těšíme se Vás.

23. Črv - 21. Črc

Den s kosmetikou Avene v Olomouci

   Rádi Vás přivítáme v pondělí 13.7.2020 na naší lékárně Ave v Olomouci, kde se bude konat diagnostika a poradenství pleti s francouzskou značkou Avene. Zastavte se za námi zjistit co Vaše pleť přesně potřebuje. Ke každému nákupu obdržíte dáreček. Akce se koná na lékárně Ave, třída Kosmonautů 29 v Olomouci od 10:00 do 16:00. Těšíme se na Vás

22. Črv - 13. Črc

Den s Farmaxem v Opavě 22.6.

   Přijďte si nakoupit oblíbené doplňky stravy od firmy Farmax s 10% slevou ( Preventan, ostropestřec, koenzym a spoustu dalších)

19. Kvě - 22. Črv
Aktuální letáky