Tajemství krásného opálení

Kdo by nechtěl krásnou bronzovou pleť. Těch nejlepších odstínů dosahujeme během léta, přípravy na opalování a vytoužený stav ale začínají mnohem dříve. Je totiž potřeba pleť na sluneční paprsky nachystat a dodat jí, co potřebuje, aby dosáhla zdravého a krásného opálení.

Beta-karoten je nejznámějším ze skupiny karotenoidů. Jedná se o provitamin A, tzn. že z něj vzniká právě vitamin A. Ten je přínosem mimo jiné pro naši pokožku, o kterou nám v souvislosti s opalováním jde především. Samotný beta-karoten je navíc silným antioxidantem, což znamená, že chrání náš organizmus před působením volných radikálů. Ty poškozují tělesné buňky včetně těch kožních a vznikají mimo jiné kvůli nebezpečnému UV záření. Beta-karoten tak napravuje škody, které nám slunce působí.

Na stav pokožky, ale i vlasů a nehtů, které sluncem také trpí, má pozitivní vliv i sedmikráska obecná nebo měsíček lékařský, který je zdrojem přírodních karotenoidů luteinu a zeaxantinu. Pomáhá také biotin neboli vitamin B7, který je nazývaný též vitaminem H. Písmeno H je odvozeno od německého slova haut (kůže), jeho spojení s pokožkou je tak zřejmé. A pomoci mohou i další látky, které nám pomáhají vyrovnat se s negativními vlivy slunečního záření, které tak rádi vyhledáváme.


Proto se před letní sezonou vyplatí spolehnout na komplexní přípravky s obsahem beta-karotenu pro zdravé a krásné opálení. Hned sedm účinných látek obsahuje oblíbený Vitar Super beta-karoten. Najdete v něm kromě přírodního extraktu z měsíčku lékařského i extrakt ze sedmikrásky obecné, samozřejmě beta-karoten, a k tomu další prospěšné látky – biotin, vitamin C a E.

„Tento typ přípravku s ochrannými účinky na pleť a oči bych doporučil užívat každému od jara do podzimu. Také jej lze užívat jako kúru jeden měsíc před „opalovací“ dovolenou a dva až tři měsíce po ní k udržení bronzového odstínu,“ říká zakladatel Aliance výživových poradců ČR Ing. Ivan Mach CSc., který patří do týmu ambasadorů VITARu – tradičního českého výrobce vitaminových doplňků, který stojí i za Vitar Super beta-karotenem.

Vitar Super beta-karoten se sedmikráskou a měsíčkem vyniká komplexním složením se sedmi aktivními látkami pro krásné bronzové opálení s dlouhotrvajícím efektem:

Měsíček lékařský je zdroj přírodních karotenoidů – luteinu a zeaxantinu; má příznivé účinky na pleť a pokožku.
Sedmikráska obecná má pozitivní vliv na stav pokožky, vlasů i nehtů.
Biotin příznivě ovlivňuje kvalitu pokožky a je nezbytný také pro celkovou vitalitu organizmu.
Beta-karoten je provitaminem vitaminu A, který udržuje normální stav pokožky, pečuje o ni a pomáhá jí získat a udržet krásnou barvu po pobytu na slunci.
Vitamin E je významný antioxidant, přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Pomáhá odstraňovat volné radikály, ochraňuje buňky před jejich poškozením a tím i stárnutím.
Vitamin C podporuje imunitní systém a příznivě ovlivňuje stav pokožky.

Vitar Super beta-karoten se sedmikráskou a měsíčkem je k dostání v baleních se 60 tabletami (40+20 zdarma) a 120 tabletami (80+40 zdarma).
Produkty přiřazené k této novince

Články a poradenství

DOPLŇUJTE HOŘČÍK Z DOBŘE VYUŽITELNÉHO A EKOLOGICKY ŠETRNÉHO ZDROJE

Hořčík neboli magnesium je nesmírně ..ie přiznává magnesiu řadu benefitů.

20 Črc

Nové a unikátní: Vitar EKO Friendly doplňky stravy

Loni vtrhly do lékáren a hned si zís..ď k nim přibyla i revoluční novinka.

09 Črc

OTEVÍRÁME PRO VÁS NOVOU POBOČKU V PRAZE 1

Právě pro Vás připravujeme novou pob..terou otvíráme 8.7.2021 v 8:00 hod.

02 Črc

Letní pohodu doma i na výletech

Nepříjemné bzučení, bolestivé bodnut..ých bychom si ho mnohdy užívali víc.

25 Črv


Aktuální letáky