18.10. SVĚTOVÝ DEN MENOPAUZY

Menopauza neboli klimakterium představuje životní období ženy, ve kterém dochází k útlumu funkcí pohlavních orgánů.

S nástupem menopauzy může být spojena celá řada potíží jako je bušení srdce, noční pocení, návaly horka, nespavost a jiné poruchy spánku, nervozita a podrážděnost, špatné libido, únava a ospalost, popř. i deprese.
Takovéto stavy se objevují zpravidla šestým a sedmým rokem před poslední menstruací. Přesný věk nelze přesně stanovit, většinou nastává mezi 40. až 60. rokem života.

Období menopauzy a její fáze:


Premenopauza - je prvním obdobím menopauzy a je charakterizována změnami menstruačního cyklu. Cyklus bývá nepravidelný, délka menstruce je kratší či naopak delší stejně tak i krvácení může být slabší či silnější. Tato fáze začíná několik let před posledním vynecháním menstruace.


Perimenopauza - jak už název napovídá jedná se o období před menopauzou. Odborníci se shodují, že perimenopauza přichází cca 5 let před menopauzou. Toto období každá žena vnímá velmi individuálně, některé ženy zaznamenají pouze výkyvy v menstruačním cyklu, jiné si toto období vyberou se všemi jeho projevy.
Mezi tyto projevy patří návaly horka a pocení, únava, problémy se spánkem, podrážděnost, nervozita, závratě, bušení srdce, vaginální suchost, snížená chuť na sex, záněty (močových cest, poševní sliznice), inkontinence a další.
Není nutné se trápit či propadat panice zmíněné příznaky je možné zmírnit. Ideální volbou je změna životního stylu, dostek pohyby a zdravá strava. Pomoci Vám mohou i přípravky s obsahejm přírodních fytohomonů.


PERIMENOPAUZA A PLEŤ
Projevy perimenopauza se bohužel podepisují i na pokožce.
V důsledku snížení ženského hormonu estrogenu a zvýšení stresového hormonu kortizolu dochází ke snížení hladiny kolagenu, snížení produkce kyseliny hyaluronové, zpomaluje se obnova buněk a mohou se objevit pigmentové skvrny. Pozorujeme že je pleť tenčí, ochablejší a vrásky jsou stále více patrné. A proto je nutná péče o pleť, která tyto příznaky dokáže zmírnit. Vyzkoušet můžete řadu NEOVADIOL PERIMENOUZA, které je speciálně uzpůsobená pro tyto potřeby.

 

Post menopauza je označení pro čas, který trvá po menopauze.
Délka trvání menopauzy je velmi individuální a není možné ji přesně stanovit. Většinou se počítá od doby, kdy se menstruace nedostavila déle než rok a trvá do konce života ženy. V tomto období se již neprojevuje tolik nepříjemných příznaků jako návaly horka a pocení, ale je nutno sledovat zdravotní stav zejména stav kostí a předcházet tak osteoporoze.

POSTMENOPAUZA STRÁNUTÍ S GRÁCIÍ
I toto období se nemile projevuje na pokožce. Hormonální změny v období po menopauze urychlují stárnutí pleti. Snižuje se tvorba lipidů, což vede k akutní suchosti pleti. Vrásky jsou výraznější, pleť ztrácí pevnost. Vhodně zvolená péče o pleť dokáže zlepšit elasticitu a pevnost pokožky a také podpořit remodelaci kontur obličeje. I zde je na místě cílená péče od Vichy. Řada NEOVADIOL POSTMENOPAUZA  přesně cílí na suchou pleť a její zpevnění.
Produkty přiřazené k této novince

Články a poradenství

Omezte příznaky, ne aktivity se svými blízkými.

Trápí Vás bodavá bolest, píchání, br..ě? Zhoršují se tyto příznaky v noci?

13 Lis

Glutathion – látka tělu vlastní a velmi důležitá, ale přitom pro většinu z nás neznámá.

Glutathion – látka tělu vlastní a ve.. nám tato látka pomoci i s COVID-19?

03 Říj

Potřebuji si předtím, než začnu užívat potravinové doplňky, udělat krevní test?

Každé tělo je jiné. Když přijde na d..vlivňuje Váš celkový zdravotní stav.

08 Zář

Znáte Schüsslerovy soli?

Nedostatek minerálů v těle může být ..znovu doplnit pomocí tkáňových solí.

06 Zář

Promo akce na lékárnách AVE