Vyzrajte na imunitní systém!

I když je podzim krásné a pestrobarevné roční období, bývá hodně náročný pro naši imunitu. Dochází k velkým výkyvům denních teplot, trávíme více času v uzavřených vytopených prostorách a ubývá slunečního svitu.

Celá příroda se chystá na zasloužený odpočinek, jen viry a bakterie způsobující nachlazení čekají na svou příležitost.

 

Již se začátkem podzimu je proto vhodné podpořit dlouhodobou odolnost. Nejdůležitější je doplňovat vitamín D, nejlépe až do jarních měsíců. Další volbou mohou být přípravky se zinkem, vitamín C, betaglukany a doplňky stravy podporující imunitu na sliznicích.
Zvýšenou potřebu vitamínů mají hlavně děti, těhotné, kojící ženy i ženy, které užívají antikoncepci, kuřáci a senioři.

 

Pokud vás přepadne nachlazení, je dobré posílit obranyschopnost organismu ještě více, tak abyste byli co nejdříve opět v pořádku. V této situaci nejlépe funguje echinacea, výtažek z plodů bezu černého, pelargonie a vyšší dávky zinku a vitamínu C. Doporučujeme přidat ještě B komplex, který pomáhá překonat únavu a vyčerpání.

 

 

 

 

Základem pro správné fungování imunity je zdravý životní styl, pohyb na čerstvém vzduchu, otužování, kvalitní spánek, vyvážená strava, plná vitamínů a minerálů a dobrá psychická kondice.

Velmi vhodné je používat v uzavřených prostorách difuzér s eterickými oleji od firmy Nobilis Tilia a pro dezinfekci vzduchu v místnosti je vynikající Čistící sprej Puressentiel, který si poradí s bakteriemi i viry.


Zařadit můžete i saunování, nejlépe pravidelně a každý týden. Sauna je vhodná po celý rok. Nejen v chladných měsících na příjemné prohřátí, ale i v létě. Snadněji zvládnete letní horka a pocení i přechody mezi klimatizovanými prostory.
Pokud vyrazíte ven, vhodné je mít i s sebou dezinfekční gel, ať můžete v klidu jíst a pít. Nezapomínejte i oblečení přizpůsobit podle počasí :-)
Produkty přiřazené k této novince

Články a poradenství

Zaměřte se na svou imunitu efektivně.

Každý z nás je jinak odolný vůči onemocnění.

30 Led

Jak vyzrát na kašel.

Během nachlazení nás často potrápí i kašel.

16 Led

Vánoční provoz

Vážení klienti velmi si vážíme Vaší ..provozem na našich pobočkách a webu.

08 Prc

SESDERMA – INOVATIVNÍ DERMATOKOSMETIKA využívající nanotechnologii.

Sesderma je značka dermatokosmetiky ..ětové dermatologie a geno kosmetiky.

03 Prc