Zaměřte se na svou imunitu efektivně.

Každý z nás je jinak odolný vůči onemocnění.

Odlišná bývá i imunitní paměť, což je schopnost organismu pamatovat si, s jakým patogenem bojoval a jak se ho zbavil. Při dalším setkání si tělo vše vybaví a spustí efektivní
imunitní odpověď. Lidé se slabou imunitou mají línější imunitní paměť, proto je reakce jejich organismu na patogen pomalá. Mnohdy tak, že znovu pocítí příznaky nemoci, které jste prodělali. Naštěstí jsou možnosti, jak povzbudit organismus k co nejrychlejší opětovné reakci.


Pro podporu a fungování imunitního systému je důležitý dostatečný příjem vitaminu C, vitaminu D, zinku i jiných prvků a složek jako třeba vláknina pro zdravé bakteriální osídlení střev. Bez těchto prvků může být imunitní systém slabší, pomalejší, onemocnění snáz propuknou a mohou mít i těžší průběh.
Jejich dostatečný příjem neznamená automaticky, že sevám nemoci obloukem vyhnou, ale že je zvládnete i na poprvé daleko snáz a na podruhé už si třeba ani nevšimnete, že se něco děje.

Zinek podpoří růst paměťových buněk.

Hladší průběh nemoci je zásluha zejména zinku, který podporuje růst, množení a funkci všech buněk imunity. „Všichni lidé mají ve svém těle dopředu připravené T a B lymfocyty, které jsou schopny rozpoznat podněty nového patogenního viru. T a B lymfocytární systém je schopen také vytvořit imunitní paměť,“ vysvětluje prof.Jan Krejsek, přednosta Ústavu klinické imunologie a alergologie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Hradec Králové. Na příští setkání s týmž podnětem reaguje díky tomu organismus rychle a efektivně. Pokud je dostatek všech buněk imunity včetně těch paměťových. Právě na tomto se podílí zinek.

Vitamin D zase pomáhá aktivovat bílé krvinky, konkrétně NK buňky (natural killers), jejichž hlavní náplní je obrana proti virovým, parazitárním a bakteriálním infekcím.
V těle má déčko dalších 200 funkcí včetně regulace imunitní odpovědi, aby nebyla přemrštěná a neodnesly to kromě patogenu i vlastní buňky.

Vitamin C zde funguje jako akcelerátor, který všechny imunitní procesy popohání.


V případě vitaminu C, vitaminu D a zinku je oprávněné tvrzení, že bez jejich dostatečného příjmu je imunita nedostatečná. „Suplementace těchto nezbytných složek v podobě kvalitních potravinových doplňků lze doporučit jak preventivně, tak v podobě zvýšených dávek při známkách infekce nebo pocitů ztráty životních sil. Působí zprostředkovaně i na naši psychiku,“ říká imunolog prof. RNDr. Jan Krejsek.
Součinnost těchto prvků poslouží jako podpora v době náročné na respirační onemocnění. Také při nadměrné fyzické činnosti nebo pokud je nemůžete přijmout ve stravě či v případě vitaminu D ze slunce.


Bez zdravého života to nepůjde. Odborníci doporučují trvalou vyváženou stravu, optimální hmotnost, dostatek pohybu a spánku.
Přes všechny vymoženosti moderní medicíny má složení jídelníčku většinový podíl na psychice, zdraví a vzhledu. Nemoci srdce či trávicí soustavy, slabý imunitní systém,
nadváha i špatná nálada, splín a celá série dalších. To všechno mohou být důsledky stravy s nevyváženým poměrem živin a s minimem vitaminů.

Silná imunita postavená na vyváženém jídelníčku, pohybu a spánku není úplně nemožná. Jde ale o trvalý, a hlavně dlouhodobý proces.

Není to něco, co pár týdnech zodpovědného životního stylu zafunguje,
proto je v pořádku podpořit svoje úsilí i doplňky stravy. 

 

Vyzkoušet můžete například produkt Biomin IMUNO PROTECT , který obsahuje vše potřebné. Nezapomínáme ani na ty nejmenší pro, které je určen Biomin IMUNO PROTECT JUNIOR.
Produkty přiřazené k této novince

Články a poradenství

Klidný spánek s rostlinnými extrakty pro váš relax

Spánek je nesmírně důležitou součást..čerstvá novinka Vitar Klidný spánek.

14 Ún

Péče o dětskou pokožku: Znáte pravidlo 3 minut?

Koupel je důležitou součástí péče o .. pravidlo 3 minut. O co vlastně jde?

06 Ún

Nachlazení, chřipka nebo COVID-19: jak je rozlišit?

V průběhu zimy čelíme vlně infekcí d.. liší chřipka, COVID-19 a nachlazení

01 Ún

Vyzkoušejte novinku – náplasti s vitamíny

Věděli jste, že naše tělo dokáže vst..ovince – náplastem od značky Hemnia.

22 Led

Promo akce na lékárnách AVE

Únorové dermoporadenství

   

Srdečně Vás zveme na bezplatné poradenství a diagnostiku pleti.


Naše dermoporadkyně Natálie Vám poradí nejen s výběrem vhodné péče přímo pro Vás, ale pomocí speciálního přístroje Vám provede i diagnostiku pleti a navíc se s Vámi podělí o své beauty tipy.

 

Kdy a kam mohu přijít? 

středa  14.2.2024  9:00 - 15:00  Olomouc 

čtvrtek  22.2.2024   9:00-15:00  Zábřeh na Moravě - Školská 15 (poliklinika vchod B)

čtvrtek   29.2 2024   9:00 -15:00  Šumperk 

Těšíme se na Vaši návštěvu :-)

05. Ún - 29. Ún