Střevo jako druhý mozek – možnost ovlivnění nejen imunity podáním probiotik.

V současné době si více než kdy jindy uvědomujeme, jak důležitou úlohu hraje naše imunita. Péče o ní již není jen otázkou konkrétního období v roce. Abychom udržovali své zdraví, je důležité starat se o svou imunitu bez ohledu na roční období.

 

Co je imunita?

Imunita je schopnost našeho organismu odolávat vnitřním a vnějším vlivům a bránit se patogenům.

 

Kde se bere?

Víte, že imunita vzniká ve střevě? Jak zdravé je naše střevo, tak zdravé máme tělo. Okolo 70 % imunitních buněk pochází právě odtud. Proto je tak důležité udržovat zdravý střevní mikrobiom. V dnešní době je ovšem lidský střevní mikrobiom mnohem chudší než v minulosti. Je to dané několika aspekty. Nejvýznamnější vliv na tuto skutečnost má užívání antibiotik. Objev těchto látek na jedné straně umožňuje rychlé vyléčení mnoha nemocí, ovšem na druhé straně zničí kromě některých patogenních organismů i ty pozitivní, a tak doslova vyčistí zažívací trakt. Další vliv má současná strava, která obsahuje mnohem nižší procento vlákniny tak cenné pro mikroorganismy v trávicím traktu. A v neposlední řadě je to určitá sterilita potravin a prostředí, ve kterém vznikají. To vše snižuje množství mikroorganizmů, které osidlují náš zažívací systém.

 


Jak si udržovat imunitu a své zdraví?

Pokud potřebujete podpořit imunitu, je důležité jít na to komplexně. Funguje kombinace pohybu, správné stravy a psychické pohody bez stresu. To se ale snadněji řekne, než udělá. Vzhledem k tomu, že imunita vzniká ve střevech, je vhodné posílit pozitivní střevní mikroflóru například doplňováním vitamínu D a probiotik v kombinaci s prebiotiky. Ta zajišťují „potravu“ pro probiotika. Kombinace probiotik a vitamínu D3 vytváří rovnováhu střevní mikrobioty, navíc vitamín D podporuje imunitu.

MOUDRÉ SPOJENÍ PROBIOTIK A PREBIOTIK.

Podpořit zachování rovnováhy střevního mikrobiomu lze užíváním doplňků stravy, které obsahují probiotické bakterie ve spojení s prebiotiky. Důležité je vybrat výrobky s kvalitními kmeny z ověřených zdrojů s minimálně 109 CFU živých mikroorganismů. Výhodou je kombinace probiotik s prebiotiky, které zajistí jejich růst. Vhodná je také ochrana před agresivním kyselým prostředím trávicího traktu. Látky mohou být chráněny prostřednictvím speciální kapsle, která se rozpouští v trávicím traktu až v místě aktivity. Vlastně donese probiotika až do cíle.

Synbiotika jsou potraviny nebo doplňky stravy, které obsahují jak probiotikum, tak i prebiotikum. Tyto dvě složky se vzájemně pozitivně ovlivňují – a to tak, že jejich společný vliv na prospěšnou mikroflóru střev je vyšší než při aplikaci jen jedné z nich (samotného probiotika nebo samotného prebiotika). Pokud
jsou synbiotika užívána pravidelně a v dostatečném množství, jejich hlavním přínosem pro konzumenta je zlepšení přirozené rovnováhy střevní mikroflóry, což
významným způsobem ovlivňuje celkový zdravotní stav. Samotné slovo „synbiotikum“ pochází z řečtiny a vzniklo jako paralela ke slovu „probiotikum“.
Skládá se ze dvou částí: „syn“ a „bios“ což v překladu znamená „společně“ a „život“. Název odkazuje na společné synergické působení probiotika a prebiotika.
Pečovat o rovnováhu střevního mikrobiomu lze užíváním doplňků stravy, které obsahují probiotické bakterie a kvasinky ve spojení s prebiotiky.

Doplněk stravy Compliflora Immuno complex obsahuje patentovanou směs živých mléčných bakterií s prokázanými probiotickými vlastnostmi. Kombinuje 4 druhy probiotik z rodu Lactobacillus plantarum, Lactobacilus rhamnosus a Bifidobacterium animalis var. lactis BS01 spolu s rostlinným prebiotickým cukrem inulinem. Před agresivním prostředím žaludku chrání živé probiotické bakterie a další složky inovativní patentovaná kapsle. Jedna kapsle obsahuje 2 miliardy živých probiotických bakterií. Imunitu podporuje i zinek a vysoký obsah vitamínu D 1000 IU, což je 500 % doporučené denní dávky. Compliflora Immuno complex podporuje zdraví a imunitu.

Zdravý střevní mikrobiom a podpora imunity zajistí, abychom se cítili v pohodě každý den.
Produkty přiřazené k této novince

Články a poradenství

Glutathion – látka tělu vlastní a velmi důležitá, ale přitom pro většinu z nás neznámá.

Glutathion – látka tělu vlastní a ve.. nám tato látka pomoci i s COVID-19?

15 Kvě

Irbis Čekanka osladí i dodá vlákninu

Sladidla dokážou omezit či zcela nah..á příznivý vliv na trávicí soustavu.

04 Kvě

Probiotika pro harmonii střevní mikroflóry

Mít v pořádku střevní mikroflóru je .. správná funkce imunitního systému.

27 Bře

ZDRAVOTNICKÉ POTŘEBY

Srdečně Vás zveme k návštěvě této na.. tř. Kosmonautů 1082/29 v Olomouci.

10 Bře

Promo akce na lékárnách AVE

Analýza vlasů s Revalidem

   

Srdečně Vás zveme na bezplatné poradenství a vyšetření vlasové pokožky hlavy pomocí speciální diagnostické Microcamery®. Celá akce je pod záštitou švýcarské značky Revalid®, která se specializuje na vlasovou kosmetiku a přípravky proti vypadávání vlasů.


Cílem jsou zdravé, krásné a silné vlasy.

Co vše se dozvíte?

  • jaký je stav vašich vlasů
  • jak je na tom vaše pokožka hlavy
  • jakou máte hustotu vlasů
  • jakou optimální vlasovou péči zvolit

 

Kdy a kam mohu přijít? 

pondělí   22.5.2023     9:30-15:30   Šumperk

středa    24.5.2023    10:00 - 16:00  Bohumín

pondělí   29.5.2023  10:00 -16:00  Olomouc

pondělí   5.6. 2023    11:00 - 17:00 Brno Komárov

středa     7.6.2023     9:00 - 15:00 Frýdlant nad Ostravicí 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu :-)

02. Kvě - 10. Črv