Nemůžete usnout? Jdete spát a dlouho se převalujete, než opravdu usnete?

Nemůžete usnout? Jdete spát a dlouho se převalujete, než opravdu usnete? Nebo se během noci často budíte?

Máme pro vás řešení – Melatonin!
Melatonin je hormon vyskytující se přirozeně v lidském organismu, který je produkován epifýzou. Má v lidském těle mnoho důležitých úloh, mezi tu nejdůležitější patří právě podpora spánku. Nejvyšší koncentrace melatoninu je za tmy, kdy si ho v organismu tvoříme nejvíce a dokáže pak správně regulovat spánkové cykly. Proto se mu také říká spánkový hormon neboli hormon tmy. Tvorba melatoninu je závislá na jedné důležité podmínce – naše spící tělo se musí nacházet v co největší tmě, což nemusí být pro civilizovaného člověka nejsnadnější podmínka. Vřele se proto doporučuje používat závěsy nebo klapky na oči. Syntéza melatoninu a následná koncentrace v krvi se věkem snižuje, a proto zejména starší lidé trpí poruchami spánku daleko více.

Proč je melatonin tak potřebný?
Jak jsme zmínili, dostatečná hladina hormonu melatoninu je základní podmínkou kvalitního spánku. Spánek je relaxační fáze organismu, při níž dochází k útlumu činností téměř všech orgánu jako je kardiovaskulární systém, zejména tedy srdce, plíce, centrální nervová soustava, převážně mozek, trávicí trakt a další. K útlumu funkcí orgánů dochází z jednoho prostého důvodu, aby si organismus odpočinul. Proto je nezbytné mít kvalitní a nepřerušovaný spánek. Pokud dochází k pravidelnému přerušování spánku, neumožňujeme tělu si dostatečně odpočinout, tím mohou z dlouhodobého hlediska vznikat závažné zdravotní indispozice, mezi které patří: únava, neklid, zhoršený psychický stav, neschopnost soustředit se, ztráta koncentrace, náladovost, zhoršená imunita, porucha obranyschopnosti organismu, možný vznik neurodegenerativních onemocnění jako je např. Alzheimerova choroba a další.

Zpomaluje stárnutí, posiluje imunitu!
Melatonin je také velmi silným antioxidantem a zvyšuje hladiny antioxidačních enzymů. Příznivě ovlivňuje i metabolismus tuků a cukrů. Vědci z celého světa zkoumají závislosti snižující se hladiny melatoninu společně s věkem na celkovém procesu stárnutí a obranyschopnosti organismu. Zjistilo se například, že melatonin aktivuje tzv. sirtuiny, tedy proteiny spojené s dlouhověkostí. Melatonin se přirozeně nachází v mateřském mléce a jeho koncentrace jde ruku v ruce s denním rytmem. Má to velmi dobrý důvod – mléko, které dostane dítě během nočního kojení, obsahuje zvýšenou koncentraci melatoninu, což působí blahodárně na kojencův spánek. U melatoninu je obrovsky zajímavé, že nejvíce tohoto hormonu mají ty nejmenší děti a čím jsme starší, tím ho máme k dispozici méně a méně. Některé nejnovější klinické studie to dávají do souvislosti s účinnější obranou proti virovým onemocněním, speciálně nyní i s COVID-19 (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32217117). V rozhovoru pro TV Prima to mmj. zmiňuje i propagátor přirozené výživy, filozof a herec Jaroslav Dušek. Zejména ve stáří je proto nutné kvalitní melatonin doplňovat.

 Naše doporučení
Pokud nemůžete usnout, potřebujete rychlé řešení. Proto vždy volte tablety, které jsou rozpustné již na sliznici v ústech. Naším doporučením je Melatonin Rapid. Malou tabletku vložíte do úst pod jazyk, kde se rozpustí a začíná účinkovat již do 10 minut. Pomáhá vám tak zkrátit dobu potřebnou k usnutí na minimum. Melatonin Rapid je výjimečný využitím odt formy tablet. Ty kromě rychlého účinku zabezpečí i maximální vstřebatelnost účinných látek. Melatonin Rapid komplex 5 mg žádejte v lékárnách AVE.

Případný box:
Nejčastější poruchy spánku:
1) neschopnost usnout
2) časté probouzení během noci
3) brzké nežádoucí vstávání
Pokud trpíte jednou z výše uvedených poruch, prvním řeším je, eliminovat veškeré vnější vlivy, které mohou spánek narušovat. Těchto aspektů může být mnoho:
nadměrná konzumace alkoholu, přejídání před spaním, konzumace kofeinových přípravků před spaní, nežádoucí umělé světlo (lampa, televize a jiné elektrické spotřebiče), časté střídání směn v práci noční/ranní, špatná farmakoterapie a léky ovlivňující spánek, psychický stav (stres, úzkost), neklid), nadměrná fyzická aktivita před spaním a mnoho dalších


Produkty přiřazené k této novince

Články a poradenství

Novinky V DOPRAVĚ

Využijte zaměstnanecké benefity a ne.. místa k vyzvednutí Vašeho balíčku.

05 Črv

Opalovací přípravky za akční ceny

Opalujte se bezpečně... Nyní můžete..árek k nákupu, a to se vyplatí :-)

04 Črv

Betakaroten a jeho význam pro tělo

Betakaroten je nejznámější z 50 karo..idant a jako prekurzor vitaminu A.

04 Črv

Nemůžete usnout? Jdete spát a dlouho se převalujete, než opravdu usnete?

Nemůžete usnout? Jdete spát a dlouho.. Nebo se během noci často budíte?

01 Črv

Promo akce na lékárnách AVE

Poradenství s Biodermou 29.7.

   Zveme Vás ve středu 29.7. na poradenství pleti s Biodermou, které se bude konat v Olomouci od 9:00-15:00. Nejen, že se dozvíte jaké produkty jsou vhodné pro Vaši pleť a užitečné tipy jak je používat, a získáte navíc i dáreček a v rámci řady Photoderm a Hydrabio i 100 Kč slevu na Váš nákup. Těší se na Vás tým lékárny Ave.

01. Črc - 29. Črc

Seznamte se přípravky Cannaderm 21.7. v Olomouci

   Přijďte se seznámit se speciální konopnou kosmetikou značky Cannaderm, která existuje úspěšně již od roku 2002 na českém trhu. K nákupu produktů získáte i dáreček. Akce se koná v úterý 21.7.2020 od 9:00 do 15:00 v Olomouci v lékárně Ave. Těšíme se Vás.

23. Črv - 21. Črc

Den s kosmetikou Avene v Olomouci

   Rádi Vás přivítáme v pondělí 13.7.2020 na naší lékárně Ave v Olomouci, kde se bude konat diagnostika a poradenství pleti s francouzskou značkou Avene. Zastavte se za námi zjistit co Vaše pleť přesně potřebuje. Ke každému nákupu obdržíte dáreček. Akce se koná na lékárně Ave, třída Kosmonautů 29 v Olomouci od 10:00 do 16:00. Těšíme se na Vás

22. Črv - 13. Črc

Den s Farmaxem v Opavě 22.6.

   Přijďte si nakoupit oblíbené doplňky stravy od firmy Farmax s 10% slevou ( Preventan, ostropestřec, koenzym a spoustu dalších)

19. Kvě - 22. Črv
Aktuální letáky